24.02.2023

Музей гісторыі чыгуначнай дарогі ў г. Баранавічы

Адкуль пачынаюцца  Баранавічы? З музея гісторыі чыгуначнай дарогі ў г. Баранавічы. Менавіта так адкажуць вучні 10 "Б" класа, праслухаўшы экскурсію малодшага навуковага супрацоўніка музея чыгункі ў  г. Баранавічы Ярош Н.А.

А можна і свой лёс звязаць з чыгункай. Да такой высновы прыйшлі вучні, калі паслухалі, якую адукацыю неабходна мець і якімі якасцямі  валодаць, каб заняць пасаду памочніка каменданта транспартнага ўчастка Баранавіч. Сваімі ўражаннямі і прафесійным майстэрствам падзяліўся лейтэнант Залатнікоў І. М.

У рамках прафарыентацыі ў канферэнц- зале музея адбылася сустрэча з выкладчыкам кафедры ваенна- сацыяльнай падрыхтоўкі транспартнага факультэта Гомельскага ўніверсітэта транспарту Земнеўскім В. В.

З цеплынёй і словамі ўдзячнасці развітваліся вучні  і супрацоўнікі музея.